PILNE: Wolne koje na legendarnym jachcie Czarny Diament !!!

Przerywając długą i ciężką ciszę (którą mam nadzieję jeszcze kiedyś będzie okazja streścić...), po raz kolejny - za pośrednictwem tej strony - poszukujemy załogi na Czarny Diament!
Poprzednio kpt. Jerzy Radomski wracał właśnie do Polski i brakowało mu chętnych na przelot Atlantyku z Karaibów do Europy. Znalazła się wtedy para - Kasia i Bartek - którym nie przeszkodziła nawet erupcja wulkanu, aby wreszcie na pokład Czarnego dotrzeć (a w konsekwencji stać się właścicielami już swojego pływającego "domku", który dumnie kołysze się wraz z armatorami narazie na wodach Europy). Tym razem chodzi o Ocean Indyjski.

Oto tereść ogłoszenia:

Kapitan w najdłuższym rejsie historii polskiego żeglarstwa, trwającym 32 lata - PILNIE poszukuje jednej/dwóch osób na trasie:

Darwin – Afryka, 25.08 – 30.12.2015

Szczegóły trasy: 
AUSTRALIA: Darwin - Bali - Christmas Isl. - Cocos Keeling Isl.- Czagos - Madagaskar - Wyspy Komorskie - TANZANIA 

Mapka:

Planowana data wypłynięcia z Darwin 27-28.08.2015

Koszt: 2 500 USD

W opłatę za około 3-miesięczny rejs wliczone jest wyżywienie, postój w portach i marinach oraz paliwo. Minimalna załoga to 6 osób, maksymalna 8. Istnieje możliwość zmiany trasy po uzgodnieniu z całą załogą. 
Każdy uczestnik musi być ubezpieczony indywidualnie i na ogólnych zasadach stosowanych przy wyjazdach zagranicznych (koszty leczenia szpitalnego, stomatologicznego, etc.). 
Czarny Diament żegluje z osobami w każdym wieku. Doświadczenie nie jest konieczne, choć na odcinku przez Ocean Indyjski - wskazane.


Kpt. Jerzy Radomski jest jednym z najbardziej znanych polskich żeglarzy. Na pokładzie jachtu Czarny Diament w latach 1978-2010 przebył ponad 240 tys. Mm, co jest odpowiednikiem jedenastokrotnego okrążenia obwodu Ziemi lub siedmiokrotnego okrążenia globu drogą morską. To również 32 tys. Mm (60 tys. km) więcej, niż odległość z Ziemi do Księżyca! 

Podczas trwającego 32 lata rejsu odwiedził 82 państwa oraz 449 portów. W trakcie podróży towarzyszyli mu czworonożni przyjaciele: Burgas (1978-1991), pies z Bułgarii oraz Bosman (1990-2009), pies z Południowej Afryki - o których nakładem wydawnictwa Bernardinum ukazała się książka Kapitana "Burgas i Bosman - psy z Czarnego Diamentu". Jest m.in. dwukrotnym laureatem najbardziej prestiżowej nagrody żeglarskiej w Polsce, Srebrnym Sekstantem (1995 oraz 2010).

Jacht Czarny Diament (stalowy kecz, dług. 15, 85 m) został zaprojektowany na podstawie pomysłów kpt. Radomskiego, jako nowa konstrukcja o nazwie "Rigel". Wybudowano go w latach 1971-1978 na terenie Kopalni Moszczenica w Jastrzębiu Zdrój. 

Dwa lata po hucznym powrocie do kraju z najdłuższego rejsu w historii polskiego żeglarstwa (nad którym www.aroundtheworld.pl objęło patronat) - 16 września 2012r. jacht Czarny Diament wraz z kpt. Jerzym Radomskim wypłynął w kolejny rejs dookoła świata. Z Europy przemierzył Atlantyk, włóczył się po Karaibach, a po przejściu Kanału Panamskiego - po 32 latach znów przepłynął przez największy z oceanów – Pacyfik, po drodze odwiedzając wiele wysp. Na postój techniczny zatrzymał się w Nowej Zelandii, po czym dotarł do Australii i aktualnie kontynuuje zwiedzanie australijskiej Wielkiej Rafy Koralowej. 
Powrót do kraju kpt. Radomski zaplanował na 20 lipca 2016 r.

Plan rejsów na jachcie Czarny Diament:

Zdjeciowa prezentacja jachtu:

ZAINTERESOWANE OSOBY PROSIMY O KONTAKT:

Patrycja Długoń
+48 602 742 607

I teraz osobiście: 
Z całego serca polecam dołączyć do załogi Czarnego! I zazdroszczę szczęściarzom!! To mój pierwszy kapitan i najlepszy kapitan pod słońcem! Największy polski wagabunda, który z chęcią i zadziwiającą skromnością opowiada przeżyte historie wszystkich mórz i oceanów. Dzielny wilk morski, który przy prawdziwie damskiej pogodzie na cały pokład puszcza Chopina (zaklinając morze), a głosem Cesarii Evory zachwycał się na Wyspach Zielonego Przylądka na długo zanim usłyszał o niej świat. Człowiek, z którym każda chwila jest bezcenna.
Przyjaciół ma wielu na całym świecie – szczególnie czeka na ponowne spotkania w Afryce, gdzie podczas poprzedniego rejsu spędził kilkanaście lat.
Jacht, na którym przeszedł niejeden sztorm (włącznie z przypadkowym huraganem), zna jak własną kieszeń, samodzielnie przeprowadzając nawet gruntowny remont silnika! 
Gorąco polecam stronę Kapitana http://www.czarnydiament.com, gdzie można znaleźć dokumentację rejsów Czarnego, przeczytać kilka opowiadań Kapitana (m.in. „Cud na rafie” z 1979r. !!!), wywiad opublikowany w Magazynie WIATR a także posłuchać Jego dowcipnych opowieści. Zapraszam!
pd

Brak komentarzy:

Patronaty...