3 lipca 2010

Wczoraj 2 lipca 2010 miało miejsce uroczyste powitanie Kpt. Jerzego Radomskiego i Czarnego Diamenta w jego porcie macierzystym Szczecin. Przy...

Wałach Chrobrego czekali m.in. przedstawiciele Komitetu Powitalnego, władz miasta oraz Kpt. Wojciech Jacobson.
Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z zakończenia najdłuższgo rejsu w historii polskiego żeglarstwa w Świnoujściu 27 czerwca 2010. 
foto: Marek Wilczek
Czarny Diament już w morzu witany był przez około 30 jednostek żaglowych i motorowych. Na ich pokładach grono żeglarzy z Polski, Niemiec, Szwecji i Czech oraz przedstawiciele głównych mediów w kraju. W porcie jachtowym Basen Północny przy salwach armatnich i Mazurku Dąbrowskiego, odegranym przez orkiestrę Marynarki Wojennej, zgromadzony tłum (wśród niego prezydent miasta Świnoujście) gorąco powitał dzielnego podróżnika w Ojczyźnie. Lały się łzy wzruszenia i prawdziwy rum z Barbadosu :) 
Zdjecia otrzymaliśmy od Ewy Gruckiej, Marka Wilczka, Mieczysława Bąka oraz członków załogi Diamenta - Bartka i Kasi. Dziękujemy za ich udostępnienie! (kliknij na zdjęcie aby obejrzeć galerię)
Kpt. Jerzy Radomski i Czarny Diament - Galeria z powitania w Ojczyźnie.
Oto wypowiedź Marka T. Słabego z Polskiej Fundacji Morskiej o tym historycznym wydarzeniu (pochodząca z audycji Borysa Kozielskiego "Otwarte studio" w radiu Wnet z 1 lipca 2010).
Posłuchaj on-line:

Brak komentarzy:

Patronaty...