29 czerwca 2010

W najbliższy piątek (02.07) odbedzie się oficjalne powitanie Kpt. Jerzego Radomskiego i jachtu "Czarny Diament" w porcie macierzystym Szczecin.
Wszystkich chętnych, by przywitać i poznać największego polskiego wagabundę, serdecznie zapraszamy na godz. 1200 na nabrzeże pasażerskie przy Wałach Chrobrego.
Dziś Czarny Diament odpłynął ze Świnoujścia, by w drodze do Szczecina odwiedzić Trzebież. To właśnie tam, 6 maja 1978 roku "zgromadzeni na nabrzeżu i jachcie śląscy żeglarze i ich goście przeżyli wzruszającą chwilę. W ciszy padły wyczekiwane od siedmiu lat słowa matki chrzestnej Joanny Chlebik: „Płyń po morzach i oceanach i rozsławiaj polską banderę. Nadaję ci imię ‘Czarny Diament’” (fragment opowiadania Kapitana "Diamentowe mile").
Pełni radości możemy stwierdzić, że niedzielne powitanie Diamenta udało się znakomicie!
Oto fragment naszej rozmowy przeprowadzonej z Kapitanem i częścią załogi.
Posłuchaj on-line:

Ściagnij plik mp3
Relacje z poszczególnych etapów rejsu oraz dużo zdjęć i wrażeń z powitania w Świnoujściu można znaleźć na blogu Kasi i Bartkaczłonków załogi Czarnego Diamenta.
Zakończenia tego najdłuższego rejsu w historii polskiego żeglarstwa zauważone zostało także w mediach. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów z serwisów informacyjnych TVN, TVP i TVN24:Brak komentarzy:

Patronaty...